Bezpłatna konsultacja

Aktualności

Święta już dawno za nami, a Canva przychodzi do nas prezentami – poznaj nowe funkcjonalności Canva

Ewa Grzejszczyk

Canva to najpopularniejsza platforma do tworzenia grafik, filmów, prezentacji, materiałów reklamowych, a nawet stron internetowych. Prostotę jej obsługi i tysiące gotowych szablonów docenia 125 milionów osób na całym świecie. Platforma wychodzi naprzeciw trudnym, płatnym programom graficznym, łamie bariery i daje możliwość tworzenia każdemu.

Rozpakujmy wspólnie te wspaniałe podarki i poznajmy nowe funkcje Canvy!

PS Na końcu mamy dla Was mały pro tip.

 

Magiczna edycja

Obróbka zdjęć jeszcze nigdy nie była taka prosta. Teraz jednym kliknięciem możesz edytować swoje zdjęcia. Poznaj czarodziejską różdżkę. Magiczna gumka pozwala usunąć niechciane szczegóły na zdjęciach. Wystarczy zaznaczyć pędzlem po niechcianym przedmiocie, a resztę zrobi za Ciebie AI. Chcesz zastąpić przedmiot czymś innym? A może coś dodać?

Magiczna edycja umożliwia dodawanie lub zastępowanie elementów w obrazie — po prostu zaznacz pędzlem obszar, opisz co chcesz wygenerować i obserwuj, jak pojawia się na Twojej grafice. Gotowe!

Warto pamiętać, że sztuczna inteligencja wciąż się uczy, dlatego niektóre wyniki mogą nie sprostać naszym oczekiwaniom. Pozostaje próbować i uzbroić się w cierpliwość do kolejnej aktualizacji.

 

 

 

Tłumacz

Koniec z przeklikiwaniem i kopiowaniem treści w popularnych translatorach. Teraz możesz dostosować język treści bezpośrednio w Canvie.
Dodaj tekst do swojego projektu, wybierz spośród ponad 100 języków i przekonwertuj treść bez konieczności opuszczania projektu. Dla użytkowników darmowego pakietu Canva daje możliwość przetłumaczenia 50 stron. Natomiast w pozostałych pakietach, m.in. Canva Pro lub Canva dla zespołów, obowiązuje limit 500 stron miesięcznie.

 

 

 

Synchronizacja muzyki

Muzyka jest bardzo ważnym elementem wideo. Każdy video creator wie, jak czasochłonne było dotychczas dostosowanie materiału do ścieżki dźwiękowej. Teraz zupełnie bez wysiłku Canva idealnie zsynchronizuje muzykę z materiałem filmowym, zarówno z dźwiękiem z biblioteki Canva, jak również przesłanym przez Ciebie. Jeśli nie podoba Ci efekt, nadal możesz ręcznie edytować wideo.

 

 

 

Animacja po swojemu

Dzięki funkcji Stwórz animację możesz łatwo nadać elementom niestandardową ścieżkę ruchu. To bardzo duża zmiana, zważywszy na dotychczas dostępne rodzaje animacji. Wybrany element może poruszać się w linii prostej, zygzakiem, a nawet po okręgu – to Ty decydujesz, jaką trasę pokona i gdzie się pojawi Twój obiekt. Możesz wybrać płynności i szybkości ruchu, a nawet opcję obracania się przedmiotu.

 

 

 

Hub marki

Czyli wszystkie elementy księgi znaku w jednym miejscu. Dzięki Brand Hub możesz konsekwentnie zarządzać spójnością wizualną marki wraz ze swoim zespołem.
Wgraj logo, wybierz kolory, czcionki, ikony i obrazy, dodaj wytyczne i miej swoją markę pod kontrolą. Konfiguracja elementów należy do administratora zespołu, natomiast dostęp do nich mają wszyscy członkowie. Co więcej, możesz stworzyć identyfikację dla wielu marek lub projektów, a każda z nich może zawierać zupełnie różne elementy.

 

Twój asystent copywritingu

Po wielkim sukcesie GPT nadchodzi wielka rewolucja w Canvie. Magiczny tekst jest z nami już od grudnia, choć stale się zmienia i udoskonala. Wcześniej dostępny był tylko w Dokumentach Canva i tylko w 5 językach. Teraz możesz przyspieszyć proces twórczy we wszystkich projektach. Napisz polecenie, a Canva wygeneruje interesujący Cię tekst. Może to być slogan reklamowy, pomysł na artykuł, czy nawet treść na stronę internetową.

 

 

 

Rysuj

Prawdziwa gratka dla wielbicieli wspólnych projektów i mindmapów. Nowe narzędzie Rysuj umożliwia szkicowanie za pomocą rysunków odręcznych, podkreśleń lub adnotacji. Do wyboru mamy wiele kolorów i rysików, a dodatkowo AI zastąpi nasze koślawe kółka w ich piękne i równe odpowiedniki. Wystarczy przytrzymać pióro, a Canva poprawi nasz rysunek.
Czysta przyjemność prowadzenia zespołowej burzy mózgów.

 

 

 

Generator obrazów

Nie możesz znaleźć nic interesującego w bankach zdjęć? Wygeneruj sobie wymarzony obraz z narzędziem Zmień obraz.
Sztuczna inteligencja na podstawie twojego opisu wygeneruje 4 pomysły. Jeśli nie przypadną Ci do gustu, możesz nanieść poprawki i wygenerować je jeszcze raz.
Niewątpliwie otrzymywane wyniki w pracy ze sztuczną inteligencją pozostawiają wiele do życzenia. Jest to proces, który stale się rozwija i niebawem na pewno zobaczymy zachwycające rezultaty.

 

 

 

Magic Design

To zdecydowanie najbardziej ekscytująca funkcja. Prawdziwy oszczędzacz czasu. Magic Design w kilka sekund tworzy wyselekcjonowany zbiór szablonów stworzonych na podstawie wgranego przez Ciebie zdjęcia. Możesz wybrać rozmiar grafiki, kolory, motyw przewodni i wpisać nagłówki, a Canva wybierze idealne czcionki i style tworząc gotowe grafiki, które możesz dowolnie modyfikować.
Magic Design to nie tylko grafiki social media. Dzięki niemu możesz stworzyć atrakcyjną prezentację, zgodną z identyfikacją wizualną Twojej marki. Wystarczy, że opiszesz swój pomysł w kilku słowach, a po chwili pojawi się Twoja Magic Presentation.

 

 

 

To tylko niektóre (największe) nowe lub ulepszone funkcje wdrożone przez Canvę. Oprócz nich serwis regularnie wdraża nowe narzędzia, takie jak warstwy, gradienty, układ prowadnic, czy dodawanie tekstu alternatywnego.
Canva wykonała ogromny krok, który zdecydowanie wyprzedził największego konkurenta – Adobe Express.

 

A teraz obiecany protip.
Nie widzisz niektórych funkcjonalności w swojej Canvie?
Zmień w ustawieniach język na angielski 😉

Ewa Grzejszczyk

Sales & Customer Success Manager

+48 790 770 786e.grzejszczyk@when.plskontaktuj się
Ewa Grzejszczyk

Skontaktuj się z nami!
Wypełnij formularz