Ciastko

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj

ADream

W gonitwie dnia codziennego jesteśmy zmuszeni odłożyć pewne zadania i decyzje na później – z różnych powodów: bo nie jesteśmy w stanie podjąć decyzji o zakupie od razu, bo właśnie musimy wyjść z pracy, bo chcemy porównać ofertę konkurencji, bo decyzja nie należy tylko do nas. Klienci poszukują informacji o produktach, porównują ceny, ale nie zawsze dokonują zakupu od razu. Potrzebują czasu na zastanowienie lub odkładają działanie na dogodniejszy termin. Problem dla sprzedających i oferujących usługi jest taki, że w natłoku informacji i ofert gubi się pamięć o ich produkcie czy usłudze, a klient – mimo, że wartościowy i zainteresowany naszą usługą – już nigdy nie wraca na naszą stronę.

Z pomocą przychodzi remarketing. Dzięki banerom remarketingowym skłaniamy klientów do ponownego odwiedzenia strony www. Kampanie remarketingowe AdWords kierowane są do użytkowników, którzy na ekranie komputera lub urządzeń mobilnych przeglądali wcześniej Twoją stronę www lub poszukiwali produktu w sklepie internetowym. Baner jest próbą nawiązania kolejnego kontaktu z Twoim potencjalnym klientem i zachęceniem do dokończenia interakcji czy zakupu w obrębie Twojej witryny.
Za pomocą banerów remarketingowych możesz przypominać potencjalnym klientom o swojej usłudze lub produkcie aż do 540 dni!

Jak projektujemy banery remarketingowe

Opracowujemy hasło reklamowe – treść, która od razu komunikuje jaką wartość niesie za sobą produkt/usługa;

Przygotowujemy grafikę – ważne jest proporcjonalne ułożenie elementów graficznych, ładna czcionka, nowoczesna grafika – koniecznie spójna z identyfikacją strony internetowej, którą wcześniej odwiedził użytkownik;

Upewniamy się, że przekazywana informacja jest zrozumiała – użytkownik powinien bez zastanowienia odpowiedzieć na pytanie jaki produkt lub usługa są reklamowane – wyjątkiem jest przypadek kampanii wizerunkowej, która miałaby wyłącznie zaciekawić użytkownika;

Dobieramy odpowiedni przycisk call to action np. “Sprawdź” lub “Kup teraz”, który będzie zachęcał do działania np. zakupu produktu;

Umieszczamy na banerze logo Twojej firmy

Rozróżniamy banery statyczne oraz banery dynamiczne – rozumiane jako animowane, ze zmieniającymi się grafikami, tekstami i płynnymi przejściami.


Przykłady naszych banerów dynamicznych:

 

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, możliwe będzie również uruchomienie banerów dynamicznych rozumianych jako banery, które tworzą się automatycznie na podstawie zdjęcia oraz ceny produktu, który użytkownik oglądał najdłużej.

Banery muszą spełniać sprecyzowane przez Google wymagania techniczne – format pliku (jpg., jpeg., png., gif.), jego wielkość (max. 150 KB) jak i rozmiar. Do dyspozycji mamy po kilkadziesiąt rozmiarów banerów, zarówno statycznych, jak i dynamicznych. Na podstawie prowadzonych kampanii wybraliśmy 10 rozmiarów, które wyświetlają się najczęściej na stronach oraz są najczęściej klikalne.

UWAGA! Jeżeli portfolio nie wyświetla się poprawnie, wyłącz Adblock.

Napisz do nas. Zaprojektujemy Twoje banery remarketingowe.

© 2016 WHEN – Agencja marketingu internetowego